معرفی مختصر پرنده ی عقاب P2

ویژگیهای سازه ای پرنده :

1. استفاده از مواد کامپوزیت (مرکب) (در صورت بروز سانحه در کوتاه ترین زمان ممکن مجدد پرنده ترمیم شده و قابل پرواز می شود)
2. بال رو ( حد اکثر پایداری ) ( در شرایط آتش سوزی می توان پروازی پایدار اعمال نماید )
3. فضای کافی جهت قرار گیری تجهیزات (دوربین ثابت و دوربین عکس برداری، خلبان خودکار، لینک تصویر، لینک دیتا، دو پک باطری جهت پرواز یک ساعته، سنسورهای جی پی اس و ...)
4. طراحی مناسب ( حداکثر برد پروازی با حداقل انرژی ممکن )
5. وزن پایین، قابلت حمل توسط نفر
6. جمع سازی مختصر ( بال و بدنه و دم و دیگر قسمتها به راحتی از هم جدا شده و می توانند به راحتی سر هم شوند)

ویژگیهای فنی اویونیکی :

1. مدیریت انرژی در طول پرواز
2. پایداری مناسب جهت تصویر برداری ( عدم نیاز به استفاده از پایدار ساز دوربین )
3. تنظیم سرعت به صورت خودکار ( کروز کنترل )
4. تنظیم ارتفاع به صورت خودکار
5. ایجاد گردشهای Loiter بر روی نقاط مورد نظر
6. استفاده از لینک دیتا و تصویر برد بلند (لینک دیتا در حدود 100 کیلومتر برد دارد و همچنین لینک تصویر در حدود 30 کیلومتر)
7. استفاده از کدینگ اطلاعات ( چندین پرنده می توانند به صورت همزمان در منطقه پرواز کنند )
8. استفاده از لینک پشتیبان رادیو کنترل برای مواقع اضطراری
9. قابلیت نصب سنسورهای متفاوت (در حال حاظر تا 5 سنسور اطلاعاتی قابل نصب می باشد و می توان این عدد را گسترش داد)
10. سیستم عکس برداری خودکار جهت موزاییک سازی تصاویر ( به صورت خودکار در هر ماموریت )
11. سیستم فرود خودکار

ویژپیهای عملیاتی :

1. عدم نیاز به استقرار ایستگاه در نزدیک باند پرواز ( ایستگاه می تواند در شعاع 20 کیلومتری منطقه ی پروازی استقرار یابد ( برای مثال در یک ساختمان )، و تیم پروازی ( حداکثر دو نفر )، از طریق بیسیم با ایستگاه در ارتباط هستند، پس از پرواز هواپیما در اختیار ایستگاه قرار می گیرد تا زمان فرود خودکار.
2. امکان ارتباط SOS اضطرای محیط بان با سیستم عملیات ( در صورت درخواست – قابل پیاده سازی ). برای مثال محیط بان در منطقه ای حضور دارد که نیاز داد تصاویر اطراف را در اختیار داشته باشد، با در اختیار قرار گیری مانیتور قابل حمل مجهز به GPS ، محیط بان با فشردن کلید SOS، موقعیت خود را برای مرکز کنترل ارسال می نماید ( و یا از طریق بیسیم )، و پرنده به نقطه ای حضور ایشان ارسال می شود، و شروع به Loiter بر روی نقطه ی مورد نظر با شعاع 1 کیلومتر می نماید، محیط بان دارای مانیتور قابل حمل است، و با ورود کد پرنده، تصویر آنرا بر روی مانتیور به صورت زنده دریافت می نماید.
3. شعاع پرواز 30 کیلومتر ( میانگین سرعت پرنده 70 کیلومتر در ساعت است ) ( زمان پروازی یک ساعت ) ( می تواند 70 کیلومتر پرواز نماید، با در نظر گرفتن موارد ایمنی 60 کیلومتر پرواز امن ) ( 30 کیلومتر رفت و برگشت ) در نظر گرفته می شود.

امکانات قابل اضافه شدن :

1. سنسور تشخیص دود و آتش ( پرنده به صورت خودکار دود و آتش را تشخیص داده، و آلارم به ایستگاه زمینی ارسال می نماید ، موقعیت مکان ارسال می شود )
2. سنسور تشخیص صدا تیر اندازی مکرر ( پرنده در گشت روزانه، در ارتفاع پایین، می تواند صدای شلیک گلوله را تشخیص داده و موقعیت تشخیص صدا را برای مرکز ارسال نماید.
3. سنسور دما و رطوبت ( جهت ثبت اطلاعات آماری در نرم افزارهای جانبی )
4. قابلیت نصب دوربینهای شمارشگر درختان و حیوانات
5. قابلیت نصب دوربین IR
6. نصب بلند گوی اخطار ( فایلهای از پیش تعیین شده بر روی این سیستم قرار می گیرند، در ازتفاع 100 متری بر روی موقعیت مورد نظر، پیام مورد نظر با بلند گو برای افراد پخش می گردد.